Po czym poznać, że tarczyca powoduje wypadanie włosów?

Wypadanie włosów może mieć wiele powodów ale jednym z częstszych jest problem z tarczycą.

Jak to lepiej zrozumieć?

Nadczynność, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto lub Gravesa-Basedowa. Jak ustalić, że to właśnie u mnie włosy wypadają z powodu problemu z tarczycą? Hormony tarczycy są bezpośrednio zaangażowane w funkcjonowanie mieszków włosowych, mają wpływ na ich wzrost i siłę. Zaburzenia tarczycy będą wtedy powodowały zwiększone wypadanie włosów tak zwane telogenowe. Warto wspomnieć, że wypadanie włosów telogenowe może wystąpić z powodu silnego stresu, utraty wagi czy przytycia dlatego nie powinieneś wypadania włosów od razu wiązać ze swoją tarczycą. 

Biorąc pod uwagę płeć to w rzeczywistości prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z tarczycą spada głównie na kobiety ale są mężczyźni którzy tez tego doświadczą. Jak zatem rozpoznać czy łysieję z powodu tarczycy czy z powodu łysienia androgenowego ? 

Każde z tych chorób mają swój charakterystyczny wzór wypadania. Musisz przyjrzeć się gdzie tracisz włosy. W przypadku łysienia typu męskiego zauważysz cofniętą linie włosów lub łysienie na czubku głowy. Wypadanie włosów z powody tarczycy występuje na całej powierzchni głowy. 

Niezależnie od tego co jest powodem Twojego wypadania włosów powinieneś skonsultować to ze swoim lekarzem lub trychologiem. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2023 Monika Kwaśniewska Wszystkie prawa zastrzeżone

Made with love by SpaceFox