Pielęgnacja skóry głowy i włosów latem

Lato to szczególny czas który naraża nasze włosy i skórę głowy na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Jak w takim okresie dbać o włosy i skórę głowy?

Od czego zacząć?

Promienie UV, gorąca temperatura, suche lub gorące powietrze, słona i chlorowana woda to nie lada wyzwanie dla naszych włosów i skóry głowy. W znacznym stopniu osłabiają strukturę włosa i podrażniają skórę głowy.
Wysoka temperatura rozchyla łuskę naszego włosa i prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń łodygi, zaś zbyt duża ilość promieni UV może spowodować poparzenie skóry głowy co w konsekwencji prowadzi do nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe. Żeby zadbać o nasza skórę głowy odpowiednie będzie tu użycie raz na dwa tygodnie peelingu trychologicznego. Oczyści nasza skórę z nadmiaru sebum i odświeży skórę głowy.

Pamiętaj

Bardzo ważna jest profilaktyka, zatem okrycia głowy w postaci kapelusza lub bawełnianej chustki na pewno ochronią naszą głowę od szkodliwych czynników zewnętrznych.
Po każdym wyjściu z wody powinniśmy zmyć z włosów sól lub chlor. Latem zazwyczaj najlepiej sprawdzają się szampony nawilżające ale delikatne jeśli myjemy je codziennie, niezbędna będzie tu również odzywka lub maska do włosów. Nie rozczesujcie ich kiedy są mokre, ponieważ mokre włosy mają otwarte łuski przez co są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym dodatkiem do pielęgnacji będzie serum zabezpieczające końcówki włosów. Nie suszcie ich na słońcu, ponieważ promieniowanie UV uszkadza melaninę, nasz naturalny pigment włosa. To właśnie dlatego w wakacje mamy jaśniejszy kolor włosa ale niestety prowadzi to do przesuszenia struktury włosa.
W okresie letnim warto kilka razy dziennie spryskiwać włosy mgiełką z filtrem UV, która zabezpieczy nasze włosy przed promieniowaniem słonecznym. Warto latem zainteresować się produktami specjalnie dedykowanymi do pielęgnacji w okresie mocnego nasłonecznienia, które zabezpiecza i nawilżą nasze włosy.
Dobrze zaplanowana pielęgnacja włosów latem nie sprawi nam dużego problemu a dzięki temu zachowasz piękny wygląd włosów i zdrową skórę głowy przez całe lato.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Komentarze